Kanion Skazka –
malownicze miejsce
w Kirgistanie

Tutaj to Natura puściła wodze wyobraźni. Żaden inny artysta nie wymyśliłby tego lepiej. Tych kolorów, tych bajkowych form.

Witaj w Kanionie Skazka – miejscu, w którym przyjdą Ci do głowy setki skojarzeń. Nazwa, tłumaczona z rosyjskiego, oznacza Bajkowy Kanion. Zastaniesz tu magiczny popis Natury w postaci różnobarwnych, interesujących formacji skalnych. Czerwono-żółto-pomarańczowe skały zyskały swoje niepowtarzalne kształty przez erozję wietrzną, która oddziaływała na nie przez tysiące lat. Przystań, przypatrz się i sprawdź, co Ci przypominają poszczególne formy. Dysonans! Czy to słoń, czy to dziobak? Koń czy leżący kot? A co tu widzisz? 🙂 Jeśli coś innego, daj znaka!


skazka kanion

skazka kanion

kanion bajka

kirgistan skazka kanion

kirgistan skazka kanion

jak dojechać do skazka kanion

kirgistan co zobaczyc

influencer podróże

kanion skazkaWiesz, co jest świetne? Że Kanion Skazka mieści się nieopodal wybrzeża jeziora Issyk Kul. Stojąc na tych skałach (najlepiej w złotą godzinę!), zobaczysz błękitną taflę Issyk Kul. Dlatego trafisz tu nie tylko wypożyczonym samochodem, ale też i transportem publicznym (bo to blisko od trasy). Ten drugi wysadzi Cię między Kaji-Say a Tosorem. Są, a to w Kirgistanie nieczęsta przypadłość, znaki na Kanion Skazka! Od nich niewielki kawałek do przejścia pieszo w stronę kanionu (1,5 km). A jeśli postawiłeś na wynajem auta, to dojedziesz nim pod samo „wejście”. Nie ma tu ogrodzeń, zawsze wejdziesz. My sądziliśmy, że ktoś na „wejściu” poprosi od nas po 50 SOM (taki miał być koszt), ale nie było żadnej budki, ani żadnego kasjera, Być może w sezonie – w letnich miesiącach – siedzi tu ktoś i inkasuje tę niewygórowaną opłatę.

Sprawa ma się tak, że w Kirgistanie w zasadzie z wszystkiego można by zrobić atrakcję turystyczną, park krajobrazowy i wszędzie można by stać, pobierać hajsy na poczet niebogatej gospodarki. Ale Kirgistan dopiero od niedawna definiuje niektóre miejsca jako turystyczne. W rzeczywistości, gdzie nie traficie, będzie to tego warte… Kirgistan to jeden wielki park naturalny. Bogata fauna, bogata flora, fascynujacy, nawet lekko hardzi – przez górskie warunki i dość odizolowany tryb życia – ludzie. Kirgistan jest wielkim popisem Natury! A Skazka Kanion na pewno znajdzie się na pokaźnej liście miejsc, które skradną Ci serce. Jest tu MOC!


kirgistan co zwiedzić
kirgistan co zwiedzić
kirgistan najpiękniejsze miejsca
kirgistan przewodnik


kirgistan co zwiedzic

Udostępnij na:

Zostaw komentarz


Gość
Before We Get Old
20 days 17 hours ago

Kurde.. tylko leżącego kota nie widzimy ;p Ale mur chiński i wielbłąd rasowy! Fajny ten Kirgistan, kusicie nim!

Gość
Kinga - mylittlepleasures.pl
21 days 19 hours ago

WOW! Co za widoki! Kocham kaniony miłością nieopisaną. Kanion Skazka dopisuję do listy kanionów, które muszę zobaczyć. Jest przepiękny! <3
P.S. Czekam na Wasze wpisy z Kirgistanu!

Gość
Anita
22 days 17 hours ago

Mieliśmy tam być za kilka tygodni!! I nie wypaliło :-( Grupa rozleciała się na drobne kawałki, entuzjazm osłabł i jakoś nie zdecydowaliśmy się, aby pojechać samemu. Tak strasznie teraz żałujemy. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś dane nam będzie dotrzeć w to fantastyczne miejsce! Btw. Zdjęcia meeeega!

Gość
Lawyerka
26 days 20 hours ago

Wow! Krajobraz jest naprawdę bajeczny! Wygląda niesamowicie! Nie mogę się napatrzeć!

Gość
Gadulec
27 days 6 hours ago

Przepiękne miejsce i świetne zdjęcia! Tylko tego leżącego kota nie umiem zobaczyć… #smuteczek
Po tym jak Wy i Globstory byliście w Kirgistanie teraz mam na ten kraj jeszcze większą ochotę! Ale na razie czeka mnie całkiem inny kierunek… 😉

 

Facebook