Leczenie kanałowe
Bóle zębów uznawane są za jedne z najbardziej dokuczliwych. Niestety, zęby podlegają uszkodzeniom oraz chorobom, które je niszczą. Próchnica powoduje tzw. dziury w zębach, które wymagają interwencji stomatologa. Czasem ubytek w zębie jest tak duży, że zwykłe wypełnienie zęba nie wystarcza. W takich przypadkach, lekarz dentysta podejmuje decyzje o leczeniu kanałowym. Leczenie kanałowe jest zabiegiem, który ingeruje w ząb bardzo poważnie. W skrócie, podczas leczenia kanałowego ząb zostaje zatruty, następnie stomatolog pozbywa się unerwienia zęba. Jest to często jedyny ratunek przed ekstrakcją zęba. Czy należy się bać leczenia kanałowego? Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w specjalistyczny sprzęt. Lekarz dentysta potrafi precyzyjnie oczyścić uszkodzony ząb. Nie należy się bać zabiegu leczenia kanałowego.
Kilka słów o leczeniu kanałowym
Czy leczenie kanałowe boli? Patrząc na to, że podczas leczenia kanałowego, ząb jest bardzo dokładnie oczyszczany, a lekarz musi dostać się głęboko, aby sięgnąć nerwów, wydawać by się mogło, że to zabieg bolesny. Na szczęście, takie borowanie odbywa się przy udziale środków znieczulających. Dzięki zastosowaniu znieczulenia, nawet najbardziej poważne przypadki, leczone są bezboleśnie. Jak długo trwa kanałowe leczenie zęba? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo często, leczenie kanałowe nie kończy się na jednej wizycie w gabinecie dentystycznym. Stomatolog musi oczyścić ząb i instaluje tzw. zatrucie. Aby ząb się „zatruł”, wymagany jest czas. Pacjent wraca do domu i wraca na ponowna wizytę umówioną z lekarzem.
Etapy leczenia kanałowego
Stomatolog sprawdza stan zatrucia zęba i decyduje o kolejnym etapie. W większości przypadków można przejść do usunięcia nerwów i wypełnienia ubytku. Jeśli jednak lekarz stwierdzi, że ząb nadal nie nadaje się do wypełnienia, może zdecydować o dalszym jego zatruwaniu. Przed finalnym zabiegiem, wykonywane jest prześwietlenie, które wskaże dokładny stan zęba, niewidoczny gołym okiem. Leczenie kanałowe nie kojarzy się pozytywnie, ale jest sposobem na uratowanie zęba przed jego wyrwaniem.
Bezbolesne leczenie kanałowe tylko z: https://medicdental.com.pl/