Niedocenione ogrody


Projektując ogród koniecznie pamiętaj żeby zadbać o szczegóły. Charakter miejscu nadają detale. Z tego powodu dobierz odpowiednie dodatki. Mogą to być piękne i wygodne poduszki na krzesła, których kolor współgra z zasadzonymi kwiatami. Jeżeli nie chcesz umieszczać tekstyliów na dworze, bo przykładowo, nie masz zadaszenia nad tarasem, pomyśl o innych ozdobach.
Koniecznie rozważ dobre oświetlenie ogrodowe. Opcji jest kilka: możesz zdecydować się na lampy ogrodowe albo pochodnie, czy świece.
Pamiętaj jednak, że lampy ogrodowe to najbardziej wygodne rozwiązanie. Możesz wybrać modele, które zasilane są energią słoneczną, dzięki czemu nie będziesz musiał przejmować się ukrywaniem kabla w podłożu.
Oświetlenie ogrodowe, nadaje mu ostateczny charakter i wyraz. Często projektując podwórka, zapominamy o nim lub celowo pomijamy je, bo nie zamierzamy przebywać na dworze po zmroku. Pominięcie to, to błąd! Projekt powinien być kompletny.
Pomyśl o tym, że niejedno spotkanie ze znajomymi mogłoby odbyć się na wygodnym tarasie zamiast w dusznym salonie. Wystarczy odrobina wyobraźni. Rozstaw na stole świeczki umieszczone w słoikach i zamień kolację w niezapomniane doznanie. Twoi znajomi z całą pewnością pochwalą twoją kreatywność.