Wykończenie wnętrz – niełatwa, lecz ciekawa sprawa


Ostatni etap budowy – wykończenie wnętrz

Budując dom nie zawsze bierzemy pod uwagę fakt, że wykończenie wnętrz może tyle samo kosztować co jego postawienie. Budując dom lub inny obiekt budowlany od razu widzimy postęp, bo najpierw widać fundamenty a zaraz potem ściany. Na końcu widzimy dach i ogólnie całą dużą budowlę. Widzimy na co poszły nasze pieniądze, bo budynek okazale się prezentuje. Natomiast wykończenia wnętrz nie są tak spektakularne. Nie od razu widać w co włożyliśmy nasze pieniądze. Bo chociażby elektryka, którą niewiele widać a jest droga. Podobnie jest z hydrauliką, która również pochłania niemałe pieniądze. A gdzie podłogi, glazura ścienna, płytki podłogowe, urządzenia sanitarne i wiele jeszcze innych niezbędnych rzeczy przy wykończeniu wnętrz. Nie mówiąc już o meblach i sprzętach niezbędnych w domu.

Suma pieniędzy przeznaczonych na wykończenia wnętrz nie powinna być mniejsza od sumy przeznaczonej na postawienie budynku w stanie surowym. Gdy funduszy zostanie to dobrze, lecz zazwyczaj jeszcze brakuje, bo prace wykończeniowe są bardzo drogie. Oczywiście, że wszystko uzależnione jest od standardu wykończenia, lecz nawet ten podstawowy standard także nie wyniesie tanio.

Koszty wykończenia wnętrz

Drogie jest wykończenie wnętrz w nowym budynku i nie mniej, jak nie więcej kosztowne jest wykończenie starego budynku. Podobnie jest z budową obiektu nowego i przywróceniem do użytkowania budynku starego poprzez generalny remont. W takich przypadkach budżet może nawet przewyższyć budowę nowego budynku. W starym budynku niejednokrotnie do wymiany jest niemalże wszystko i nie zawsze można wyremontować go tak, jak się chce a i tak wraz stary pozostanie starym. Natomiast budując nowy obiekt mamy możliwość wykończenia go, jak chcemy i mamy świadomość tego, że jest to coś nowego. Lecz wiele osób mawia, że stare budynki mają duszę, być może coś w tym jest. Wybór zawsze należy do inwestora, bo to sprawa upodobań, które są przecież indywidualne. Niemniej jednak wykończenie wnętrz choć nie jest łatwą sprawą, lecz daje dużo frajdy i jest ekscytujące.

Zapraszamy na: https://remperfekt.pl